Kanal D'nin Yeni Yarışması 19 İlk Gününde 100 Bin TL Kazandırdı

Eklenme Tarihi : 2017-05-29 07:12:18


 

 19 Yarışması Formatı ve Soruları ile Bilgi Yarışması programlarına yeni bir hava kattı. İlk Bölüm İbrahim bey ile Güçlünün performansına sahne olurken günün sonunda Güçlü Bey Birinci Olarak 100.000 lira para ödülünün sahibi oldu. Programın sunuculuğunu yapan Barış Kılıç sunumu ile taktir toplarken Kim olduğu merak edildi. 

Sunuculuğunu Barış Kılıç'ın yaptığı programda ilk yarışmacılar İbrahim ve Güçlü oldu. Toplam 19 sorunun yer aldığı yarışmada tüm soruları cevaplayan iki isimden kazanan Güçlü Bey oldu. Son joker sorusunun bilen Güçlü 11 puan ile 100000 lira para ödülünün de sahibi oldu. 

19 YARIŞMASI İLK BÖLÜMÜ GÜÇLÜ BEY KAZANDI

Güçlü beyin doğru cevapladığı son soru Barbaros İbrahim Paşa'ya Barbaros lakabını veren isim kimdir oldu. Güçlü Bey Yavuz Sultan Selim Cevabını verirken rakibi İbrahim Bey ise Piri reis şıkkını işaretledi. Barış Kılıç doğru cevabın Yavuz Sultan Selim Olduğunu söyledi ve kazanın yarışmacı olarak Güçlü'nün ismini söyledi. Yarışmacının kulisteki arkadaşları bu açıklama üzerine büyük mutluluk yaşarkenen Barışa olan inançlarının tam olduğunu aktardılar.

YENİ BÖLÜMDE GÜÇLÜNÜN RAKİBİ ÖZLEM HANIM OLACAK

Bir yandan 100000 lira para ödülünün sahibi 19 yarışmasının ilk bölümünde sahibini bulurken yarınki yeni bölümde Güçlü Bey'in rakibi olacak isimde kesinleşti. Dünkü bölümde sorulara ençok doğru cevabı veren Özlem Hanım 28 Mayıs 19 yarışmasında Güçlü Bey'in rakibi olacak. Güçlü Bey ise bu sefer 200000 için yarışacak.

19 YARIŞMASININ FORMATI NEDİR?

Yarışmanın formatına göre her gün 2 yarışmacı toplam 19 soruyu cevaplayacak. Sorular arasında bazı joker sourları bulunuyor. Normal sorular 1 puan olurken joker sorularını doğru cevaplamak ise 2 puan olacak. Yarışmanın sonunda enfazla puanı alan yarışmacı günün galibi olarak 100000 lirayı almaya hak kazanacak. Kaybeden yarışmacı elenirken yerine ise programda aynı soruları cevaplayan 5 yarışmacıdan en fazla puana sahip olan isim geçecek.